Recepty Dezerty Pečené Podzimní koláč s jablky

Ingredience

Na těsto

160 g hladké mouky

1 vejce

60 g cukru krupice

110 g másla

1 sáček vanilkového cukru

špetka soli

Na náplň

250 g polotučného tvarohu

1 smetana ke šlehání

1 vejce

2-4 lžíce cukru

1/2 pytlíku Creme Ole

2 jablka

citronová šťáva

Postup přípravy

1

Smíchejte prosetou mouku, cukr, vanilkový cukr a špetku soli. Studené máslo nakrájejte na menší kostky a jako drobenku ho zapracujte s moukou a cukrem.

2

Přidejte vejce a pořádně prohněťte, aby se směs spojila. Vytvořte z těsta hladkou placku, zabalte do fólie a dejte vychladnout do ledničky aspoň na 30 minut.

3

Předehřejte si troubu na 180 °C a koláčovou formu vymažte máslem.

4

Na lehce pomoučeném válu vyválejte z těsta slabší plát a opatrně ho přeneste do vymazané formy. Před pečením korpus několikrát propíchněte vidličkou.

5

Pečte asi 15 minut, dokud těsto nezezlátne. Vyndejte jej z trouby a nechte vychladnout. Troubu zatím nevypínejte a pusťte se do náplně.

6

Smíchejte tvaroh, smetanu, cukr a vejce. Vzniklou směs utřete dohladka. Pomalu přisypávejte Creme Ole a neustále míchejte metličkou, aby nevznikly hrudk

7

Jablka zbavte jádřinců a nakrájejte na tenčí měsíčky.

8

TIP: Jablka pokapejte citronovou šťávou, aby nezhnědla.

9

Směs rozetřete na připravený korpus a na něj pokládejte měsíčky jablek.

10

Připravený koláč pečte 20–25 minut na 180 °C.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8