Staročeský dýňový závin

Autor

Romana T.
Zruč nad Sázavou
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0

Autorův příběh

Jedná se o starý rodinný recept, který dělávala moje babička, pak se to od ní naučila moje máma a teď ho úspěchem peču i já.

Ingredience

listové těsto

450 g dýně (nastrouhané)

4 lžíce cukru

2 hrst vlašské ořechy

moučkový cukr (na posypání)

skořice

žloutek (na potření)

Autorův příběh

Jedná se o starý rodinný recept, který dělávala moje babička, pak se to od ní naučila moje máma a teď ho úspěchem peču i já.

Postup přípravy

1

Kupované nebo domácí listové těsto rozvalíme a nastrouhanou dýni dáme do půlky těsta tak, aby se mohl z toho udělat závin. Následně nasekáme ořechy a posypeme. Do hrnečku si rozmícháme cukr se skořicí a posypeme závin rovnoměrně. Opatrně přetáhneme druhou část těsta a zaděláme okraje tak, aby nám náplň nestekla. Závin propícháme vidličkou párkrát na hřbetu, aby se nenadzvedával a potřeme žloutkem. Pečeme přibližně 45 min při 180 C.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 9. od 8:00 do 24. 09. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4