Děti Školák Čas nahradit chleby do školy čerstvým ovocem!

Některé studie ukazují, že ovoce a zelenina jsou tak zdravé, že bychom je měli jíst nejen 5krát denně, ale dokonce desetkrát! A není to ani s nadsázkou. Takto častá konzumace zdravých potravin má člověka chránit před předčasnou smrtí, infarktem a dokonce i rakovinou. Zní to trochu absurdně vzhledem k tomu, že jíme celkem tři jídla denně a naše děti chodí do školy, tam jedí, kolikrát chtějí, zcela bez omezení, a balancují mezi naprosto ničím nebo přebytkem chipsů a sladkostí. Odborníci na výživu obvykle doporučují pět jídel denně, a ne deset! Co je na ovoci tak dobrého, že bychom je měli malým školákům podávat co nejčastěji?

Brusinky a borůvky zlepšují paměť a chrání před její ztrátou ve vyšším věku. Pro mozek je důležitý také vitamin C, který je obsažen mimo jiné v černém rybízu.

Vlašské ořechy, lněné semínko a dýňová semínka jsou skvělým zdrojem omega‑3 kyselin. Jsou velmi důležité pro zachování zdravého mozku – zabraňují mimo jiné rozvoji Alzheimerovy choroby, zajišťují, aby mozkové buňky pracovaly na optimální úrovni, a tím zvyšují možnosti a výkon mozku.

Banány kromě mnoha jiných výhod obsahují především hořčík, který posiluje nervovou soustavu, chrání proti stresu a nespavosti a tím usnadňuje zvládání těžkých životních situací, jako je například zkouška.

Grapefruity, avokádo, rozinky a sušené meruňky obsahují hodně draslíku, na němž závisí přenos nervových impulzů, zlepšují koncentraci a posilují schopnost myslet.

Jablka jsou dobrým zdrojem vitaminu C a dalších minerálů. Obsahují rutin, který udržuje cévní soustavu zdravou. Dodávají draslík, fosfor, vápník, sodík, hořčík, křemík a železo.

Děti všeobecně dávají přednost sladké chuti a navíc svou školní svačinku jedí spíše neochotně. Jejich oblíbená zelenina je: okurka, mrkev, salát. Nejméně oblíbená a zároveň nejméně známá zelenina je cuketa a špenát. Mezi ovocem si nejlépe vedou: jablka, jahody, maliny a banány.

Využijte tedy příznivých vlastností ovoce a podávejte dětem nové svačiny, které jim usnadní učení, během prázdnin budou představovat lahodné občerstvení a zároveň jim dodají energii pro jejich rušný život.

Vyzkoušejte tyto vynikající recepty od Tesca!

  1. Jogurt s müsli, borůvkami a jahodami
  2. Müsli tyčinky pro malé i velké
  3. Máslový multicereální croissant s citronovým tvarohem a ovocem
  4. Puding s cereáliemi a ovocem
  5. Okurkové jednohubky s lososem
Vytisknout stránku
Sdílet článek