Děti Školák Co s dětmi o prázdninách? Užijte si je společně

Jaký program jim připravit, abyste se vy nezbláznili a oni nasbírali nové zážitky? První a zásadní změna přichází během letních prázdnin v tom, že se vám na čas změní režim. Všem. Není třeba nikam vstávat, nikde být na čas. Tak to vidí děti a vy během těch pár dní dovolené. Tehdy je to lehčí, ale i tak je dobré změnit svůj režim.

Plánujte při snídani

Zaveďte nový rituál - dělejte si společné snídaně, při kterých můžete naplánovat, co budete v daný den podnikat. Nechte dětem prostor k odpočinku, ale určete jim jisté mantinely.

Nudu utopte v aquaparku

Horké letní dny jsou jako stvořené na návštěvu koupališť či aquaparků. V nich se vaše děti "zničí" samy a je to zasloužený odpočinek pro celou rodinu. Dětem však pouze bazén stačit nebude. Těm menším pořiďte hračky do písku, barvičky a omalovánky. Starší děti ocení jakýkoliv druh zábavy, do které se zapojíte i vy, třeba plážový fotbal či vodní atrakce. Nebojte se děti zapojit do animačního programu. To je čas, kdy se vy můžete opalovat a z dálky je sledovat.

Objevujte hrady a zámky

Objevovat můžete hrady a zámky, jeskyně nebo se vydat na túru. Aby vaše děti tyto aktivity nadchly, promyslete si doprovodný program. Co třeba zahrát si na hledání pokladu během procházky v lese? Děti budou nadšené! Stejně jako z prohlídek hradů a zámků, o kterých se učí ve škole.

Kam s dětmi v České republice? Sem se budete chtít vrátit všichni!

Výlet k sousedům

Na několika denní výlet se vyplatí vyrazit i k našim sousedům. Na Slovensku nemusíte bojovat s jazykovou bariérou a tak si všichni užijete krásy slovenské přírody. U Bánské Bystřice si projdete pohádkovou vesničku s krásným názvem Habakuky, na Liptově zažijete trochu jinou ZOO, ve které se můžete se všemi zvířaty pomazlit a na ty zdatnější čekají úchvatné slovenské cykotrasy

Nevyšlo vám počasí?

I v létě se může ochladit a počasí vás uvězní doma. Vyberte s dětmi fotografie, které jim budou připomínat letní dny, které byly nabité zážitky. Dělejte koláže, fotkami ozdobte stěny. Zorganizujte doma dětskou pěveckou či taneční soutěž. Pozvěte i kamarády vašich dětí a udělejte parádní dětskou párty. Když bude nejhůř, vytáhněte společenské hry, které automaticky spojí v soutěžním duchu celou rodinu.

Zdroj: telegraph.co.uk, eduworld.sk

Vytisknout stránku
Sdílet článek