Zdravý životní styl Relax Den matek: 3 tipy na netradiční dárky pro maminku

Den matek byl slaven již ve starověkém Řecku, tehdy se ještě oslavovala Rhea, matka bohů a společně s ní i všechny ostatní matky. Později se oslavování matek objevovalo i v jiných kulturách, v letech po roce 1600 získal tento svátek i náboženské zabarvení. Tehdy byl tento svátek slaven čtvrtou neděli následující po Velikonocích a lidé měli v ten den volno, aby mohli navštívit své matky.

V roce 1872 byl poprvé Den matek slaven v Bostonu, na podnět paní Julie Ward Howe, ale za uznání jako oficiálního svátku a za mezinárodní ohlas vděčíme až Anně M. Jarvis, která začala v roce 1907 bojovat za svátek matek a její snaha byla korunována úspěchem v roce 1914, kdy prezident Wilson prohlásil svátek za oficiální. V USA se od té doby Den matek slaví vždy druhou květnovou neděli: datum zvolila Jarvis, na památku své zesnulé matky.  
Zatímco ve většině zemí se matky oslavují druhou květnovou neděli, v Maďarsku se tento svátek slaví již první květnovou neděli.

A jakým dárkem můžeme překvapit maminky, jestliže nechceme zůstávat jen u obvyklé kombinace květin a čokolády?

Kupony

Zhotovte vlastnoručně kupony, které usnadní a zpříjemní maminkám každodenní život. Vyrobte například kupony na mytí nádobí, vysávání a třeba i na vaření. Radost udělají určitě i takové ozdobné papírky, na kterých můžete nabídnout objetí, pusu nebo společný program.

Zážitky s maminkou

Nařiďte mamince, že tento jeden celý den bude jenom její! Připravte jí snídani, vezměte ji do muzea nebo do galerie, pozvěte ji na oběd a odpoledne nebo večer třeba do kina, samozřejmě s popcornem a osvěžujícím nápojem!

Fotoalbum

Pro každou maminku jsou tím nejkrásnějším dárkem vždy vzpomínky a dnes je někdy opravdu až mrzuté, že téměř všechny fotografie uchováváme v digitální podobě. A právě proto může být dokonalým dárkem krásné, dojemné a žertovné album, plné rodinných vzpomínek a samozřejmě drobných poznámek. Kolekci obrázků můžete oživit i básničkami ke Dni matek, malí školáci mohou do alba něco hezkého nakreslit, aby dárek byl skutečně osobní. 

Vytisknout stránku
Sdílet článek