Tyto webové stránky již nejsou optimalizovány pro Mozilla 5.0.
Obsah webových stránek se nemusí zobrazovat správně nebo mohou být omezeny některé funkce.
Nejlepšího zážitku dosáhnete, když použijete jeden z následujících prohlížečů:
Maso je důležité pro lidské tělo a jeho fungování. Průměrná roční spotřeba masa na jednoho obyvatele EU je přibližně 69 kilogramů. Nejoblíbenější je kuřecí maso, jehož produkce se každým rokem zvyšuje mnohem rychleji než u jiných druhů masa.
Kuřecí maso je oblíbené díky svému nízkému obsahu kalorií a lepší stravitelnosti. Obsahuje minerály důležité pro cévní a nervovou soustavu a také velké množství nenasycených mastných kyselin. Na rozdíl od vepřového snižuje hladinu cholesterolu a doporučuje se konzumovat ho dvakrát týdně. Navíc je vhodné na grilování.
Kuřecí maso je nejdůležitější pro ty, kteří právě podstoupili operaci, a pro jedince s oslabenou imunitou. Je výbornou prevencí srdečního infarktu a normalizuje metabolismus.
Maso by se mělo v dětském jídelníčku objevit až po ukončení prvního roku dítěte. Nejlepší formou je kuřecí vývar nebo čisté vařené maso. Právě zbytky kuřecího masa jsou vhodným základem příkrmů. Je však třeba dbát na to, aby ste při přípravě použili zbytky masa, které nebylo solené ani kořeněné.
Nejvhodnější úpravou kuřecího masa pro děti je vaření ve vodě nebo v páře. Maso by mělo být před podáváním nakrájené na malé kousky nebo jemně rozmačkané vidličkou, aby si s ním dítě umělo poradit.
Průzkumy ukazují, že muži snědí až o 57 % více masa než ženy, které dávají přednost salátům a sladkým pokrmům.
Mnoho mužů si neumí den bez pořádného kusu masa představit. Ženy naopak preferují zbytky kuřecího masa, které si mohou natrhat do salátů, zabalit do wrapů nebo z nich připravit chutnou pomazánku. Podobně jako se zbytky kuřecího masa můžete naložit i se zbytky pečiva, které lze zužitkovat na mnoho způsobů.
Pokud vám zůstalo od oběda kuřecí maso, máte několik možností, jak s ním naložit. Existují dva nejlepší způsoby: použít ho do polévky nebo do kuřecího soté.
Kuřecí vývar je považován za všelék, pomáhá při nachlazení i kocovině. Zahřívá celé tělo, hydratuje, dodává mu důležitý kolagen, zbavuje toxinů a zásobuje ho vitamíny A, D a E.
Kuřecí soté pochází z francouzského slova sauté neboli minutka. Maso se připravuje kombinací opékání a dušení, což dodává jídlu obzvlášť výraznou chuť. Před opékáním by mělo být maso důkladně osušené, aby nepouštělo tolik vody. Pokud budete na kuřecí soté používat již uvařené maso z polévky, tento problém vás nemusí trápit. Kuřecí soté je rychlé jídlo, do kterého můžete přidat jakékoli suroviny.
Do kuřecího soté lze též v závěru vaření přidat smetanu, čímž získá lahodnější chuť. Přidávejte ji však pomalu po lžičkách a nezapomeňte ji dochutit čerstvým mletým pepřem, aby se její chuť zvýraznila.
Pokud máte chuť na něco netradičního a voňavého, vyzkoušejte kuřecí soté se skořicí a čerstvými bylinkami.
Nazahuštění je vhodné použít škrobovou mouku s jednou lžící vody, kterou vlijete do čtvrt litru tekutiny. Za stálého míchání metličkou přivedete k varu a vaříte maximálně dvě minuty, dokud omáčka nezhoustne. Na závěr můžete přidat ještě lžičku másla, aby bylo kuřecí soté krásně lesklé.
Zdroj: farmersgirlkitchen.co.uk, theguardian.com