Zdravý životní styl Fitness Pes, nejlepší přítel pro sport

Musíte několikrát denně venčit psa a už vám nezbývá čas ani energie na vlastní cvičení? Pojďte tyhle dvě věci spojit. Unavíte psa a sebe dostanete do formy. Existuje mnoho způsobů, jak sportovat se psem. Vyberte si variantu, která přinese radost z pohybu vám oběma.

Canicross
Tenhle zvláštní název označuje běh se psem. Běžce a psa spojuje speciální popruh. Canicross můžete provozovat s jakýmkoliv psem. Nezáleží ani na velikosti ani na rase. Princip tohoto sportu tkví v tom, že jste se psem spojeni odpruženým lanem - pes má na sobě speciální kšíry a vy kolem pasu něco jako lezecký podsedák.

Dogtrekking
Náročnější variantou sportu se psem je dogtrekking. Při tomto sportu také rozvíjíte souhru a porozumění člověka a psa. Jedná se o outdoorovou vytrvalostní chůzi, při které překonáváte společně se psem velké vzdálenosti - nad 80 km a máte na to většinou 48 hodin. Začátečníci mohou začínat na 40 km. Potřebujete jen pevné boty a postroj pro psa nebo obyčejné vodítko. Cestu si můžete vybrat klidně sami nebo je možné se zúčastnit organizovaného závodu.

Jízda na kole se psem
Běh psa u kola je o něco náročnější na výcvik. Jde o to, aby se pes naučil několik základních povelů pro bezpečnou jízdu. Měl by umět povely: ke kolu, stůj a doprava a doleva.K jízdě na kole se psem není vhodné obyčejné vodítko do ruky, ale speciální, které připevníte k sedátku kola. Nemůže se tak stát, že vám vyklouzne vodítko z ruky nebo že vás pes vykolejí. Pro psa budou vhodnější kšíry než obojek.

Paddleboard se psem
Sport, který můžete provozovat se psem v podstatě jen v létě, to je paddleboard. Jde o aktivitu, při které stojíte na prkně podobném surfu nebo longboardu a k pohybu dopředu používáte dlouhé pádlo. Klíčová je v tomhle případě vaše rovnováha, abyste se udrželi na prkně. Paddleboard je skvělý sport pro rovnoměrné zformování těla. Opět je nutné se na sport předem připravit, respektive zvyknout psa na paddleboard a naučit ho povely. Měl by se naučit povel pro výstup a nástup. Na paddleboard ho zvykejte také nějakou dobu předem třeba doma v obýváku, aby na něm vydržel a neskákal do vody.

Dogdancing
Baví vás tanec? Myslíte si, že pes a tanec nejdou dohromady? Jdou! Tento sport je velmi rozšířený hlavně v Anglii a v Americe. Ale už i v Čechách existují celé dogdancingové kluby. Podstatou sportu je to, že pes provádí do hudby sérií cviků pod vedením svého pána. Můžete s pejskem chodit na hodiny vedené zkušeným cvičitelem. K tomuto sportu není potřeba žádné speciální vybavení. Tanec se psem tvoří  panáčkování, válení sudů, skákání přes záda nebo ruce, slalom mezi nohama nebo i dávání pacek. Z toho všeho se dá vytvořit ladná sestava přímo do rytmu písně.

Vytisknout stránku
Sdílet článek