Recepty Hlavní jídla Báječné škvarkové placky sypané kmínem

Ingredience

200 g škvarků

300 g hladké mouky + na posypání

200 g zakysané smetany

1 lžíce vepřového sádla

1 lžička sušeného droždí

2 lžíce mléka

vajíčko na potření

kmín a hrubozrnná sůl na posypání

Postup přípravy

1

Do větší mísy si připravíme mouku, droždí, přidáme celé škvarky, sádlo, mléko a zakysanou smetanu. Vzniklou směs osolíme a důkladně promícháme. Mísu přikryjeme utěrkou a necháme hodinu kynout.

2

Po vykynutí si pomoučíme pracovní plochu, na kterou si vyklopíme těsto a rukama chvíli zpracujeme. Vyválíme ho na asi 0,5 cm vysokou placku. Vykrájíme si jednotlivé placičky a skládáme na plech vyložený pečicím papírem. Placky potřeme rozšlehaným vajíčkem, posypeme kmínem a hrubozrnnou solí.

3

Pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C asi 30 minut dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8