Recepty Dezerty Pečené Domácí pivní rohlíčky

Ingredience

½ sklenice oleje

¾ droždí

1 hrneček světlého piva

sůl

kmín

1 vejce

1 lžíce mléka

4 hrneček polohrubé mouky

Postup přípravy

1

Nejprve si připravíme kvásek, který uděláme z teplého piva a droždí. Připravíme si mouku, kterou osolíme a vytvoříme důlek, do kterého vlijeme kvásek.

2

Jakmile se na kvásku vytvoří bubliny, zalijeme těsto zbytkem piva, přidáme půl sklenky oleje, žloutek a těsto zpracujeme. Poté necháme 35 minut kynout.

3

Po vykynutí těsto začneme zpracovávat. Vytvoříme malé bochánky, které rozválíme na placky, které poté srolujeme do tvaru rohlíku. Všechny vytvarované rohlíčky potřeme buď žloutkem, nebo bílkem s rozmíchaným mlékem a špetkou soli. Jako poslední posypeme rohlíky přísadou, kterou jsme si vybrali. U nás je to právě mořská sůl.

4

V troubě pečeme na 150 stupňů a po 5 minutách přepneme na horkovzduch a pečeme dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8