Recepty Polévky Hustá fazolová polévka na zahřátí

Ingredience

150 g bílých fazolí (mohou být i konzervované)

40 g másla

1 mrkev

1 cibule

1 lžička červené mleté papriky

1 lžička pálivé mleté papriky

1 lžíce rajčatového protlaku

1 stroužek česneku

1,5 l zeleninového vývaru

1 bobkový list

1 lžíce mouky

hrst krájených zelených fazolek

hrst čerstvého libečku

sůl

pepř

Popis

TIP 1: Hotovou polévku podáváme s chlebem nebo jiným oblíbeným pečivem. 

TIP 2: Ušetřete si práci s vývarem a použijte rychlejší variantu v podobě bujónu. Stačí ho zalít horkou vodou!

Postup přípravy

1

Den předem si připravíme fazole. Opláchneme je pod tekoucí vodou a připravíme si hrnec, kam nalijeme vodu a nasypeme fazole. Fazole necháme máčet přes noc.

2

Cibuli oloupeme a nakrájíme na drobno. Mrkev oloupeme a nakrájíme na tenká kolečka. V hrnci necháme rozpustit máslo a cibuli krátce orestujeme. Přidáme mrkev a ještě chvíli restujeme.

3

Základ fazolové polévky odstavíme z plotny, zeleninu zasypeme mletou sladkou i pálivou paprikou a promícháme. Přidáme rajčatový protlak a vše zalijeme vývarem.

4

Do polévky přidáme fazole a vaříme ji tak dlouho, dokud nebudou fazole měkké, asi 50 minut. Polévku ochutíme bobkovým listem.

5

Jakmile jsou fazole měkké, přidáme do polévky lisovaný česnek, osolíme ji a opepříme. V troše vody rozmícháme mouku a polévku zahustíme.

6

Do polévky vhodíme zelené fazolky a na drobno nakrájený libeček, ještě ji krátce povaříme.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8