Kuřecí maso na houbách s těstovinami bez lepku

Ingredience

2 kuřecí prsa
2 lžíce másla
2 lžíce slunečnicového oleje
10 žampionů (očištěných)
2 stroužky česneku (prolisovaného)
250 ml bílého vína
3 snítky tymiánu
200 ml smetany na vaření
300 g kukuřičných špaget (nebo jiných bezlepkových těstovin)

Popis

TIP: Vaříte pro děti? Potom jídlo s alkoholem není vhodné. V tomhle receptu ho ale můžete klidně nahradit kuřecím vývarem.

Postup přípravy

1

Maso nakrájíme na nudličky. V pánvi rozehřejeme máslo a lžíci oleje a opečeme na něm kousky kuřete. Dáme je stranou a připravíme si houby.

2

Žampióny nakrájíme na plátky a orestujeme je v pánvi na druhé lžíci oleje. Až začnou hnědnout, přidáme k nim česnek, který necháme chvilinku provonět.

3

Zalijeme vínem, necháme odpařit alkohol a přidáme kousky orestovaného kuřete a posekaný tymián. Dusíme pod pokličkou 15 minut. V případě potřeby můžeme trošku podlít vodou.

4

Nakonec do pánve vlijeme smetanu a necháme ještě chvíli provařit.

5

Servírujeme s těstovinami, které si uvaříme dle návodu na obalu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8