Recepty Dezerty Pečené Kynuté buchty

Ingredience

½ kostky čerstvého droždí
mléko
50 g krupicového cukru
½ kg hladké mouky
1 citron (nastrouhaná kůra)
vanilkový cukr
1 vejce (jen žloutek)
2 lžíce rumu
1 lžíce moučkového cukru
60 g másla (rozpuštěného)
máslo (na vymazání a konečné polití)

Postup přípravy

1

Nejdůležitější je udělat si kvásek: rozdrobené droždí se zalije asi 100 ml vlažného mléka, přidá se lžička cukru a promíchá. Měly by se objevit bublinky.

2

Zatímco čekáme na kvásek, v míse, v níž bude těsto kynout, smícháme prosátou mouku se solí, kůrou, vanilkou a zbylým cukrem, žloutkem, vychladlým máslem a vzešlým droždím.

3

Postupně přidáváme zbylé mléko a těsto hněteme. Poprášíme moukou a necháme asi hodinu kynout na teplém místě.

4

Po vykynutí z těsta vytvoříme kuličky, které dále rukama „rozválíme“ na placičky, dáme do nich náplň (my tvarohovou) a zabalíme.

5

Vyskládáme je na hodně vymaštěný plech, omastíme máslem a pečeme na 180°C.

6

Po upečení je znovu potřeme máslem, pokapeme rumem smíchaným s moučkovým cukrem a dvěma lžícemi horké vody. Vychladlé posypeme moučkovým cukrem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8