Recepty Polévky Mrkvová polévka se zakysanou smetanou s nízkým obsahem laktózy

Ingredience

550 g mrkve
2 lžíce másla
1 brambora
1 cibule
l zeleninového bujónu
1 kelímek zakysané smetany bez laktózy
mletý černý pepř
sůl

Postup přípravy

1

Cibuli oloupeme a nakrájíme na drobno. Mrkev oloupeme a nastrouháme na hrubém struhadle. Bramboru oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle.

2

V hrnci rozpustíme máslo a cibuli osmažíme. Přidáme mrkev a ještě krátce orestujeme. Nakonec vhodíme nastrouhanou bramboru a vše zalijeme zeleninovým vývarem.

3

Polévku stačí povařit krátce, asi 15 až 20 minut. Aby byla polévka opravdu jemná, rozmixujeme ji ponorným mixérem. Polévku už není potřeba zahušťovat.

4

Podle chuti polévku osolíme a opepříme. Podáváme ji s lžící zakysané smetany.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8