Recepty Dezerty Nepečené Smažené boží milosti sypané moučkovým cukrem

Ingredience

250 g hladké mouky

50 g krupicového cukru

1 špetka soli

2 žloutky

4 cl bílého vína

50 g rozpuštěného másla

4 lžíce zakysané smetany

kůra z 1/2 citronu

Na smažení

300 ml rostlinného oleje

Na dochucení

moučkový cukr

Popis

TIP: Pokud se těsto lepí, přidejte trošku mouky.

Postup přípravy

1

Nejprve si do mísy připravíme mouku, přidáme krupicový cukr, sůl a bílé víno. Následně vlijeme žloutky, rozpuštěné máslo a zakysanou smetanu.

2

Nyní přidáme citronovou kůru a vše důkladně promícháme. Hotové těsto necháme uležet přibližně 1 hodinu v lednici.

3

Na pomoučené pracovní ploše uležené těsto vyválíme. Pokud se těsto lepí, přidáme trošku mouky. Poté těsto radýlkem nařežeme na čtverečky.

4

Mezitím, co si v hrnci rozpálíme olej, tak si každý kousek uprostřed 2x nakrojíme. Až bude olej rozpálený, smažíme v něm boží milosti dozlatova.

5

Po usmažení je necháváme okapat na papírových utěrkách. Hotové boží milosti necháme lehce vychladnout a pocukrujeme moučkový cukrem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8