Recepty Dezerty Pečené Švestkový hňup

Ingredience

Na těsto:
1 kg brambor (nastrouhaných na jemno)
1 špetka soli
2 vejce
hladká mouka (děláme od oka, těsto musí být hustější)
Na dohotovení:
vepřové sádlo
moučkový cukr (podle chuti)
zakysaná smetana (nebo tvaroh)
Ovoce
750 g švestek
250 g blum
750 g čerstvých meruněk
250 g jahod

Postup přípravy

1

Ze všech surovin vypracujeme těsto, konzistencí asi jako na halušky. Mezitím si připravíme ovoce, které nakrájíme na měsíčky. Plech vymažeme dostatečně sádlem a natřeme tenkou vrstvu těsta (maximálně do výšky 0,5 cm). Poklademe ovoce vedle sebe a pečeme ve vyhřáté troubě na 200 °C na spodku trouby. Ovoce by seshora mělo krásně změknout a zespoda by se bramborové těsto mělo trochu připéct. Hňup se jí horký, potřený zakysanou smetanou a posypaný cukrem. Naši předkové si místo smetany dávali tvaroh. Je to neuvěřitelná pochoutka a takový lehký letní hřích. Dobrou chuť.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8