Recepty Dezerty Vánočka s mandlema

Ingredience

1 kostka čerstvého droždí
1 balení vanilkového cukru
5 dkg másla
½ balíčku rozinek
10 dkg mandlí (loupaných)
1 kg hladké mouky
2 vejce (žloutky)
20 dkg moučkového cukru
½ muškátového oříšku (nastrouhat)
1 špetka soli
5 dcl mléka

Postup přípravy

1

Z droždí trochy mléka,mouky a cukru uděláme kvásek. Do mísy dáme všechny ingredience kromě rozinek a mandlí. Přilijeme mléko,kvásek a máslo( pozor nesmí být horké).

2

Zaděláme těsto,na konec přidáme rozinky a část nasekaných mandlí po zapracování do těsta necháme těsto přikryté utěrkou vykynout. Po vykynutí rozdělíme na tolik stejných dílů z kolika copů budeme vánočku plést.

3

Z dílů stočíme kuličky které necháme opět asi půl hodiny přikryté vykynout. Pak vyválíme válečky a upleteme vánočku. Opět jí necháme dobře vykynout. Potřeme rozšlehaným vajíčkem,posypeme rozsekanými mandlemi a dáme péci. Pečeme asi hodinu,při teplotě 180 stupnů. Hotovou vánočku pocukrujeme.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 14. 10. od 8:00 do 20. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/33_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8