Recepty Hlavní jídla S masem Vepřové rolády

Ingredience

6 velké vepřové plátky (kýta)

3 cibule

česneku

3 párky

3 kyselé okurky

uzený špek (kousek)

sůl

pepř

tmavá instantní jíška

plnotučná hořčice

olej

Postup přípravy

1

Nejprve si každý plátek vepřové kýty naklepeme, tak aby byl dostatečně tenký. Z obou stran osolíme a opepříme. Z jedné strany namažeme hořčicí, na kraj položíme polovinu nebo třetinu párku, pár kostiček nakrájeného špeku, trošku nakrájené cibulky a asi 4–6 tenkých koleček kyselé okurky (záleží, jak velké máme plátky masa). Rolády zatočíme pečlivě obmotáme nití.

2

Ve větším hrnci si rozpálíme olej a na něm opečeme zbývající cibule nakrájené na kostičky spolu s prolisovaným česnekem. Přidáme roládky a také je ze všech stran zprudka osmahneme. Vše zalijeme dostatečným množstvím vody (rolády by měly být minimálně z poloviny ponořené) a necháme pod pokličkou dusit asi 3 hod, dokud rolády nezměknou.

3

Poté je vyjmeme z výpeku, a odmotáme z nich nitě. Výpek rozředíme, dosolíme, opepříme a zahustíme podle potřeby jíškou. Roládky s omáčkou podáváme s dušenou rýží a kyselou okurkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8