Recepty Dezerty Pečené Zapečená jablka

Ingredience

4 ks jablek
100 g vlašských ořechů
2 lžičky rozinek
2 lžičky ovesných vloček
50 ml rumu
3 lžíce medu
1 špetka mleté skořice
1 balíček vanilkového cukru
20 g másla (+ máslo na vymazaní formy)

Popis

Pokud si chcete v lednu tak trochu zahřešit, pečené jablko je skvělou volbou. Nejenže je toto ovoce z českých luhů a hájů k dostání po celý rok, ale obsahuje také velké množství vitaminů. Obzvlášť máte-li chuť na zdravou sladkost.  Jednoduchý, ale chutný a na pohled velmi efektní dezert plný zdravých ingrediencí můžete připravovat i s dětmi.

Postup přípravy

1

TIP! V třtinovém vanilkovém cukru Amylon s označením kvality BIO najdete 1,5 % bourbonské bio vanilky! Z jablek odřízněte vršek se stopkou a spodní část opatrně vydlabejte tak, aby držela pohromadě a vznikl prostor pro náplň.

2

Pokud jste z jablek vydlabali kromě jadřinců i dužinu, nakrájejte ji nadrobno.

3

Smíchejte ji s nadrobno nasekanými ořechy, rozinkami, ovesnými vločkami, rumem, medem, skořicí a vanilkovým cukrem.

4

Na dno každého jablka vložte kousek másla a navrstvěte náplň.

5

Jablko přiklopte částí se stopkou a vršek ještě potřete máslem. Máslem vymažte i dno zapékací misky.

6

Do misky vyskládejte jablka, podlijte je do 1 cm vodou a pečte na 170 °C asi 30 minut. TIP! Horká jablka podávejte s vanilkovou nebo skořicovou zmrzlinou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8