Děti Novorozenec Cestování s miminkem: 11 věcí, které mějte po ruce

Miminka totiž nejsou a ani by neměla být žádnou překážkou v cestování. Dokážou se perfektně přizpůsobit jakékoliv situaci, pokud je o ně náležitě postaráno a jsou naplněny všechny jejich základní potřeby. Pokud se vám zamlouvají exotické destinace, můžete se vydat i tam, ale musíte se ujistit, že bude postaráno o jejich zdraví, hygienu a pohodlí. Z vašeho rozhodování nevynechejte ani pediatra, který vám poradí ohledně potřebných vakcín.

Miminko v letadle

Ani cesta letadlem není překážkou. Nemusíte se obávat dlouhých letů ani tlaku během vzletu a přistávání, ale během nich se doporučuje dát miminku dudlík, což pomáhá vyrovnat tlak. Když let trvá více než deset hodin, děťátko se nemusí cítit komfortně, ale laskavá náruč rodičů mu vrátí klid. Ujistěte se, že máte u sebe vše potřebné - plenky, mléko, jídlo, vodu, rezervní oblečení, hračku i malou lékárničku první pomoci. Letušky se vám budou věnovat s větší pozorností, rodiny s dětmi mají přednost při nastupování do letadla a děti do 2 let létají většinou zadarmo.

Autem raději večer

V autě musí děti povinně cestovat v autosedačce důkladně připoutané bezpečnostním pásem. Cestovat autem je pro děti obvykle zátěží, ale občas se mu prostě nelze vyhnout. Abyste zredukovali tuto povinnost, naplánujte si dovolenou, která vyžaduje minimum přesunů autem. Pokud už to musí být, nejvhodnějším časem na přesun je pozdě večer nebo brzy ráno, protože právě tehdy je na cestách méně aut a není takové teplo. Nezapomeňte přibalit i chladící box s nápoji a různým jídlem a rezervní oblečení. Oblíbené hračky jsou nezbytností, větší miminko můžete zaujmout okolní krajinou a výhledem. Na delší cestě zastavte každé tři hodiny protáhnout si nohy a nadýchat se čerstvého vzduchu.

S klimatizací opatrně

Velkým tématem jsou i horka, které nás v následujících týdnech pravděpodobně čekají. Když otevřete v autě okna, miminko může v průvanu lehce onemocnět. Když pustíte klimatizaci naplno, stane se totéž. Klimatizace by tedy měla být puštěna s mírou a rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou by neměl přesahovat 5 stupňů. Na okna si určitě namontujte stínidla, která zabrání přímým slunečním paprskům pražit na malého cestovatele.

Raději nosič než kočárek

Výhodou je vzít s sebou na cesty i nosič nebo šátek. Je to pohodlné, miminka se ráda nosí a ušetříte si námahu s kočárkem. Nemluvě o obou volných rukách - to je k nezaplacení. A když se na místě, kam míříte, nachází dostatečně velká postel, miminko může spát s vámi a ušetříte další místo v kufru, které byste potřebovali na přenosnou postýlku.

Co mít po ruce?

Ať už cestujete jakýmkoli dopravním prostředkem, mějte na dosah tašku s přehledně uloženými věcmi, které vám na cestě poskytnou potřebný komfort:

Zdroj: Guía infantil.com, mipediatraonline.com

Vytisknout stránku
Sdílet článek