Zdravý životní styl Fitness Jakou péči potřebuje naše pokožka na jaře?

1) Lehký, ale výživný hydratační krém
Místo těžkých mastných hydratačních krémů používaných v zimním období doporučujeme začít používat podobně účinný lehký hydratační pleťový krém, kterým budete svůj obličej hýčkat ráno i večer. Doporučujeme vyměnit i přípravky určené na péči o tělo: pokud jste doposud používali tělové máslo, nyní si klidně dopřejte tělový krém s lehčí a vláčnější konzistencí, kterým natřete celé tělo alespoň jednou týdně.

2) Nezbytná ochrana proti UV záření
Pokud jste v zimním období zanedbali používání prostředků s ochranou proti UV záření, na jaře už na to nezapomínejte! UV paprsky mohou způsobit nejen předčasné stárnutí pleti, ale také tvorbu pigmentových skvrn nebo dokonce vyvolat rakovinu kůže. Abychom tomu předešli, je vhodné pořídit si hydratační krém s ochranným faktorem, ale samostatný ochranný prostředek můžeme vmíchat i do běžného hydratačního krému. Důležité však je, abychom na ochranu pleti proti škodlivým paprskům nezapomínali!

3) Jarní regenerace pokožky
S příchodem nového ročního období je vhodné rutinní péči o pleť doplnit ještě o péči navíc. Věnujte jeden víkend mimořádné a komplexní péči o pleť, aby se pokožka opět rozzářila a získala novou sílu. Víkend začněte vydatným spánkem. Potom si dopřejte příjemnou pěnovou koupel obohacenou o vonné oleje a pomocí tělového peelingu zbavte pokožku odumřelých kožních buněk. Nový život dodáte pokožce použitím extra olejů nebo krémů s bohatou texturou. Téměř okamžitě viditelný výsledek je zaručen!

Vytisknout stránku
Sdílet článek