Zdravý životní styl Relax Tajemství perfektního grilování je v přípravě

Grilovačka je výborná příležitost, jak se setkat s lidmi, které máte rádi. Ať pozvete rodinu nebo přátele, váš cíl je stejný - připravit jim nezapomenutelný zážitek, při kterém se nají, uvolní a budou na něj rádi vzpomínat. S tímto plánem se vám to určitě podaří.

Jaké bude počasí?
Chystáte se grilovat na dvoře, terase, pod přístřeškem, pod širým nebem? Než rozešlete pozvánky na vaši BBQ párty, zkontrolujte předpověď počasí. Dá se sice grilovat i pod deštníkem a servírovat jídla v obývacím pokoji, ale kdo by něco takového dělal?

Sezení a příbory
Při plánování seznamu pozvaných spočítejte i židle, talíře a příbory. Jíst vestoje je nepohodlné a stejně tak i každou chvíli odbíhat a mýt nádobí. Na sezení jsou dobré také deky s polštáři, které rozprostřete po trávě. Ocení to zejména maminky s malými dětmi. O nádobí se nestarejte vůbec. Bez studu nakupte jednorázové poháry, talíře, příbory. Vždyť jde o zábavu, ne oficiální stolování! Nezapomeňte ani na ubrousky, případně nádobu s čistou vodou na umytí rukou.

Co k pití?
Dříve, než se vrhnete na plánování jídla, promyslete si, co se bude pít. Nejlepší je citronová limonáda. Osvěží, zažene žízeň a neobsahuje cukr. Smíchejte do džbánů nebo lahví vodu s citronem a mátou, pro lepší efekt přidejte pár kousků drobného ovoce, lístky máty, plátky citronu. Hodit se budou i neslazené minerálky.

Tip pro děti:
Přidejte do citronové limonády kapku potravinářského barviva. Uvidíte, jak rychle bude voda mizet a vůbec jim nebude vadit, že není slazená!
Ke grilování patří i pivo či víno. Nezapomeňte je správně vychladit. Udržovat přiměřenou teplotu vám pomůže přenosná chladnička.

Co k jídlu?
Projděte si seznam pozvaných a popřemýšlejte, zda někdo z nich není vegetarián nebo vegan. Myslete na ně při nakupování potravin. Přečtěte si, jak grilovat zeleninu a ovoce. 

Zábava
Dobrá zábava je přidanou hodnotou k nezaplacení. Dobrá hudba podtrhne atmosféru, při sestavování playlistu berte v úvahu věk zúčastněných a vyhýbejte se extrémům. Při nastavování hlasitosti myslete také na sousedy, ne vždy mají chuť poslouchat to, co vy.

Připravte si také hry na grilovačku. Zachrání párty, když začne zábava stagnovat.

Skákání v pytli
Hod bramborem na cíl nebo do dálky

Hledání rozsypaných brambor: Soutěžící se zavázanýma očima hledají na větším prostoru rozsypané brambory. Vyhrává ten, kdo jich za určitý čas najde nejvíce. Pro větší zábavu přidejte mezi brambory vejce tak, aby o tom soutěžící nevěděli. Buďte si jisti, že při rychlosti sbírání nezůstane celé!

Ježek. Opět se ke slovu dostávají brambory. Kdo do bramboru v časovém limitu zapíchne nejvíce párátek, vyhrál.

Dětskou představivost podpoříte hrou Hádej, co držíš. Dítě se zavázanýma očima vytahuje z pytle různé předměty a hádá, co drží.

Fotokoutek. Stačí někam zavěsit obrazový rám tak, aby se v něm dalo vyfotit a máte originální památky z vaší grilovačky. Ověřenými "baviči" jsou i freesbee, Twister, Activity

Malé překvapení na závěr
Při odchodu obdarujte každého malým dárkem. Může to být "výslužka" z grilování, láhev s vaší limonádou nebo vámi vlastnoručně připravená domácí hořčice.

Vytisknout stránku
Sdílet článek