Anežčiny koláčky

Autor

Sabina S.
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0

Autorův příběh

Tyto malinké buchtičky dělával vždycky moje babička, samy rozplývají na jazyku. Jsou velmi pracné ale to pro babičku nebyl žádný problém.

Ingredience

9 lžic cukru

10 lžic mléka

6 dkg droždí

66 dkg polohrubé mouky

25 dkg másla (do těsta)

25 dkg rozpuštěného másla

2 ks žloutek

1 ks vejce

soli

citronová kůra

mléko (dle potřeby)

moučkový cukr (na obalení)

tvaroh

vanilkový cukr

rozinky

Autorův příběh

Tyto malinké buchtičky dělával vždycky moje babička, samy rozplývají na jazyku. Jsou velmi pracné ale to pro babičku nebyl žádný problém.

Postup přípravy

1

Z cukru, mléka a droždí necháme vzejít kvásek. Přidáme mouku a jedno rozpuštěné máslo, žloutky s vajíčkem, osolíme a ochutíme citronovou kůrou. Pokud je těsto tuhé, přidáme mléko. Necháme kynout 45 – 60 minut. Z těsta odkrojíme kousek, vytvoříme kuličku, tu rozplácneme, prsty naklepeme a doprostřed dáme tvaroh. Do každého koláčku se vejde tak jedna rozinka. Zavážeme jako šáteček. Umístíme na plech a hned omastíme. Jinak se nám buchtičky slepí. Tvarohovou náplň uděláme z tvarohu, vanilkového, případně moučkového cukru. Rozinky necháme zvlášť. Můžou být naloženy v rumu. Ještě horké koláčky obalujeme v moučkovém cukru.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 11. 9. od 8:00 do 17. 9. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4