Recepty Hlavní jídla S masem Bramborové knedlíky plněné masem s červeným zelím

Ingredience

5 brambor
2 vejce
50 g krupice
200 g hrubé mouky
100 g anglické slaniny
500 g uzené krkovice
2 cibule
1 svazek čerstvé petrželky
600 g červeného zelí (sterilovaného)
sůl
mletý černý pepř
krystalový cukr
bílý vinný ocet

Postup přípravy

1

Brambory uvaříme ve slupce, nejlépe den předem. Oloupanou cibuli, slaninu a uzené maso nakrájíme na drobné kostičky.

2

Nakrájenou slaninu opražíme na suché pánvi, přidáme cibuli a nakonec i uzené maso. Směs promícháme, jemně osolíme, opepříme a necháme vychladnout.

3

Vychladlé brambory oloupeme a nastrouháme na jemno. Přidáme vejce, sůl, krupici a dobře promícháme. Nakonec přidáme mouku a vypracujeme hladké těsto.

4

Z vypracovaného těsta vytvoříme váleček a postupně odkrajujeme kousky, které rukou zploštíme a doprostřed vložíme masovou směs. Konce těsta spojíme a vytvarujeme knedlíky.

5

Připravené knedlíky vaříme 10 až 15 minut v osolené vodě. Červené zelí vložíme do hrnce a lehce povaříme v nálevu, podle chuti můžeme přidat cukr, sůl a ocet.

6

Uvařené knedlíky vyjmeme z vodní lázně a podáváme s nadrobno nasekanou kudrnkou a prohřátým červeným zelím.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8