Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Červené rizoto s kořenovou zeleninou a sušenými hřiby

Ingredience

1 hrnek červené rýže

2 hrnky vody

1 zeleninový bujón bez glutamanu

hrst sušených hříbků

1 oranžové mrkev

1 žlutá mrkev

1 šalotka

kousek celeru

2 lžíce přepuštěného nebo klasického másla

2 lžíce citronové šťávy

sůl

pepř

Postup přípravy

1

Rýži zalijeme vodou a přivedeme k varu. Rýži ochutíme zeleninovým bujónem a vaříme 40 až 50 minut. Červená rýže se vaří déle než bílá.

2

Do rýže přidáme hrst nasekaných sušených hříbků, promícháme a necháme dojít. Rizoto by mělo být vláčné, ne příliš suché, proto nesmíme nechat vypařit všechnu vodu. Pokud je třeba, přilijte vodu před dovařování.

3

Kořenovou zeleninu očistíme a nakrájíme na kostičky. Máslo necháme rozpustit a nejdříve osmažíme šalotku a následně přidáme ostatní zeleninu.

4

Vše ochutíme solí, pepřem a pokapeme citronovou šťávou. Zeleninu odstavíme. Podáváme tak, že nejprve dáme houbové rizoto z červené rýže a pak na to zeleninu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8