Recepty Hlavní jídla S masem Domácí hamburgery na grilu

Ingredience

500g mletého maso, nejlépe míchaného (vepřovéxhovězí)

2 cibule

malá lžička tymiánu

malá lžička mleté papriky

1 stroužek česneku (lisovaný)

malá lžička majoránky

hrst listové petrželky

špetka soli

2 rajčata

1 listový salát

2 nakládané okurky

5 plátků chedaru

5 kaiserka

1 hořčice

Postup přípravy

1

Nejprve si přípravíme hamburgery. Mleté maso, 1 nakrájenou cibulku, lžičku tymiánu, lžičku majoránky, 1x lisovaný česnek, 1 lžička mleté papriky, sůl - to vše smícháme. Připravíme si 5 částí na hamburgery po 100 gramech, jako když děláte karbanátky, nejdříve do kuličky, poté uděláme placku, nebojte se udělat placky hubenější, maso na grilu nabobtná a zmenší se. Poté dáme hamburgery na gril a opékáme.

2

Mezitím, co se griluje maso si nakrájíme na kolečka 2 rajčata, 1 cibuli, 2 nakládáné okurky. Připravíme si hořčici, kaiserky, 5 plátků chedaru a natrháme si ledový salát.

3

Jakmile bude maso hotové, nakrájíme si kaiserky na poloviny. Vnější strany kaiserek položíme na gril a malou chviličku opečeme, aby vnitřní strany byly křupavé.

4

Poté obě poloviny kaiserky potřeme hořčicí, na spodní polovinu kaiserky poté po sobě pokládáme následující suroviny, list ledového salátu, maso, plátek chedaru, cibule, okurka, rajče a horní část kaiserky.

5

Nakonec hamburger trochu zmáčkneme k sobě, aby se vše spojilo. Plátek chedaru se rozteče na horkém masu. Je možné použít místo kaiserky klasické bulky, housky, co kdo rád.

6

Přeji dobrou chuť.:)

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8