Recepty Hlavní jídla S masem Domácí staročeská klobása

Ingredience

kg vepřové plece
40 g nakládací soli (Paganda)
100 ml vody (ledové)
2 stroužky česneku
1 lžička majoránky
1 špetka pepře
1 špetka muškátového oříšku
1 špetka mletého zázvoru
200 g hovězí kližky (přední)

Popis

TIP: Podáváme s kouskem čerstvého domácího chleba a výbornými grilovacími omáčkami Hellmann´s. (Steak, Pepper, Chilli, Samba, Garlic) nebo gurmánskou hořčicí Hellmann´s.

Postup přípravy

1

Napřed si připravíme tzv. “vložku”. Umeleme na hrubší desce 1,5 kg vepřové plece, pořádně promícháme s 30 g praganky a necháme v chladu uležet.

2

Potom si připravíme tzv. “spojku”. V mlýnku semeleme napřed nahrubo a poté najemno zbylé maso (hovězí a plec). Do cutteru vložíme mleté maso a přiléváme pomalu studenou vodu a dosypeme zbytek soli. Necháme pořádně propracovat, až se nám z toho stane takový prát.

3

Do vložky promícháme koření a utřený česnek, pořádně smícháme s připraveným prátem, plníme do střívek a přetočením vytváříme jednotlivé klobásky.

4

Klobásky pečeme na grilu. Výborné jsou i pečené na pánvi a podlévané pivem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8