Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Halloweenské rýžové dýně s olivami a petrželkou

Ingredience

Na rýžové dýně
6 rajčat (středních)
240 g rýže Arborio
4 lžíce olivového oleje
1 špetka soli
1 špetka pepře
Na ozdobu
1 celer
černé olivy (podle potřeby)
čerstvá petrželka (podle potřeby)

Popis

TIP: Pokud nemáte četsvá rajčata, můžete použít i loupaná v konzervě.

Postup přípravy

1

Nejprve si uvaříme rýži podle návodu na obalu. Mezitím, co se rýže vaří, si připravíme rajčata. Důkladně je omyjeme a osušíme, poté je nakrájíme na drobno a zprudka je osmažíme na oleji.

2

Přidáme sůl, pepř a nakonec i uvařenou rýži. Vše promícháme a společně prohřejeme.

3

Tvarujeme kuličky, které zdobíme olivami pokrájenými na drobno. Pokládáme je tak, aby nám vznikl obličej a jemně zamáčkneme. Nakonec do kuliček opatrně zapíchneme kousek řapíkatého celeru, který má imitovat dýňovou stopku, společně s lístečkem petrželky.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 30. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/31_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8