Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Halloweenské rýžové dýně s olivami a petrželkou

Ingredience

Na rýžové dýně

6 středních rajčat

240 g kulatozrnné rýže

4 lžíce olivového oleje

špetka soli

špetka pepře

Na ozdobu

1 řapíkatý celer

černé olivy podle potřeby

lístky petrželky podle potřeby

Popis

TIP: Pokud nemáte četsvá rajčata, můžete použít i loupaná v konzervě.

Postup přípravy

1

Nejprve si uvaříme rýži podle návodu na obalu. Mezitím, co se rýže vaří, si připravíme rajčata. Důkladně je omyjeme a osušíme, poté je nakrájíme na drobno a zprudka je osmažíme na oleji.

2

Přidáme sůl, pepř a nakonec i uvařenou rýži. Vše promícháme a společně prohřejeme.

3

Tvarujeme kuličky, které zdobíme olivami pokrájenými na drobno. Pokládáme je tak, aby nám vznikl obličej a jemně zamáčkneme. Nakonec do kuliček opatrně zapíchneme kousek řapíkatého celeru, který má imitovat dýňovou stopku, společně s lístečkem petrželky.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8