Recepty Dezerty Kynuté buchtičky se švestkovými povidly

Ingredience

500 g polohrubé mouky
100 g másla
100 g krupicového cukru
30 g čerstvého droždí
250 ml mléka
1 špetka soli
50 g másla (rozpuštěného na vymazání plechu a potřetí buchet)
švestková povidla
moučkový cukr (na posypání)

Postup přípravy

1

Droždí a lžičku cukru rozetřete v misce na kaši. Přilijte vlažné mléko, přidejte lžíci mouky, promíchejte a nechte stát na teplém místě. Kvásek by měl vzejít a pokrýt se hustou pěnou (nevzejde-li, vyčkejte pár minut; pokud to nepomůže, udělejte kvásek nový).

2

Prosátou mouku smíchejte s cukrem a solí. Uprostřed mouky udělejte důlek, vlijte do něj kvásek, mléko a žloutky.

3

Vytvořte těsto a hodně ho propracovávejte, přibližně 15 minut, než se na těstě objeví bubliny. Těsto přikryjte utěrkou a nechte na teplém místě po dobu 2 - 4 hodin vykynout. Čím dýl, tím líp. Po každé hodině těsto vždy znovu propracujte.

4

Vykynuté těsto vyklopte na poprášený vál. Rozválejte na centimetrový plát. Rozkrájejte na čtverce 6x6 cm.

5

Do středu každého kousku dejte vrchovatou lžičku švestkových povidel. Vytvořte šáteček/buchtičku a vložte na vymazaný plech. Omastěte.

6

Vložte do trouby vyhřáté na 180°C. Než pekáč vložíte do trouby, nechte buchtičky kynout ještě asi 15 minut. Pečte dozlatohněda.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 2. 12. od 8:00 do 8. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalog Gift

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech od 1. 12. od 8:00 do 24. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8