Kynuté buchtičky se švestkovými povidly

Autor

Monika F.
Jihlava
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0

Autorův příběh

Tento desert byl střežené tajemství mojí babičky, vždy když došlo na posvícení, nikdy tam nesměly tyhle buchty chybět. Babička prostě sladké uměla nejlíp na světě.

Ingredience

500 g polohrubé mouky

100 g másla

100 g cukru krupice

30 g čerstvého droždí

250 ml vlažného mléka

soli

50 g rozpuštěného másla (na vymazání plechu a potřetí buchet)

švestková povidla

moučkový cukr (na posypání)

Autorův příběh

Tento desert byl střežené tajemství mojí babičky, vždy když došlo na posvícení, nikdy tam nesměly tyhle buchty chybět. Babička prostě sladké uměla nejlíp na světě.

Postup přípravy

1

Droždí a lžičku cukru rozetřete v misce na kaši. Přilijte vlažné mléko, přidejte lžíci mouky, promíchejte a nechte stát na teplém místě. Kvásek by měl vzejít a pokrýt se hustou pěnou (nevzejde-li, vyčkejte pár minut; pokud to nepomůže, udělejte kvásek nový).

2

Prosátou mouku smíchejte s cukrem a solí. Uprostřed mouky udělejte důlek, vlijte do něj kvásek, mléko a žloutky.

3

Vytvořte těsto a hodně ho propracovávejte, přibližně 15 minut, než se na těstě objeví bubliny. Těsto přikryjte utěrkou a nechte na teplém místě po dobu 2 - 4 hodin vykynout. Čím dýl, tím líp. Po každé hodině těsto vždy znovu propracujte.

4

Vykynuté těsto vyklopte na poprášený vál. Rozválejte na centimetrový plát. Rozkrájejte na čtverce 6x6 cm.

5

Do středu každého kousku dejte vrchovatou lžičku švestkových povidel. Vytvořte šáteček/buchtičku a vložte na vymazaný plech. Omastěte.

6

Vložte do trouby vyhřáté na 180°C. Než pekáč vložíte do trouby, nechte buchtičky kynout ještě asi 15 minut. Pečte dozlatohněda.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 9. od 8:00 do 24. 09. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4