Lívance

Autor

Ružena V.
Sušice
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0

Autorův příběh

Oblíbené jídlo mého mládí, to byla pochoutka a zvlášť v době kdy zrály jahody. To nestačila maminka ani smažit, jak to z talíře mizelo.

Ingredience

750 ml mléka

50 g cukru krupice

42 g droždí

500 g hladké mouky

2 vejce

kůra z 1 citronu

soli

Autorův příběh

Oblíbené jídlo mého mládí, to byla pochoutka a zvlášť v době kdy zrály jahody. To nestačila maminka ani smažit, jak to z talíře mizelo.

Postup přípravy

1

Droždí rozetřeme s cukrem, přidáme lžíci mouky, lžíci mléka a těsto na lívance necháme kynout. Pak přidáme vejce, sůl, rozmícháme a přidáme střídavě mouku, mléko, aby se neutvořily žmolky. Těsto necháme vykynout, až nabude dvojnásobný objem.

2

Důlky lívanečníku vždy promastíme a lijeme do nich naběračkou těsto. Lívance opékáme po obou stranách dorůžova.

3

Ozdobíme rozdělanými jahodami a nebo osmažené lívanečky potřeme máslem a obalujeme v cukru co kterého jsme zamíchali skořici.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 11. 9. od 8:00 do 17. 9. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4