Recepty Dezerty Makový závin

Ingredience

300 g hladké mouky

1 vejce

1 lžička rumu

2 lžičky oleje

sůl

vlažná voda

50 g másla

moučkový cukr (na posýpání)

tuk na vymazání plechu

Náplň

500 g mletého máku

300 ml mléka

300 g moučkového cukru

100 g rozinek

citronová kůra

Postup přípravy

1

Ingredience na výrobu těsta smícháme a vytvoříme těsto. Necháme odpočinout.

2

Mléko svaříme s cukrem, přisypeme mletý mák, zamícháme a necháme přejít varem. Vypneme a přidáme rozinky, jemně nakrájenou citronovou kůru a necháme vychladnout.

3

Odleželé těsto položíme na hladký ubrus, posypeme moukou, rozválíme a rukama vytáhneme na tenký plát. Necháme trochu proschnout, potom odřízneme silné okraje, lehce pokropíme částí rozehřátého másla a na půlku těsta dáme nádivku.

4

Pomocí ubrusu přehneme prázdnou polovinu přes naplněnou a přeneseme na pečicí papír na plech. Potřeme zbytkem másla a pečeme dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8