Recepty Dezerty Nepečené Mousse au chocolat se šlehačkou

Ingredience

200 g kvalitní čokolády (nejlépe 70 % kakaa)

4 vajíčka

2 lžíce krupicového cukru

2 lžíce moučkového cukru

Na ozdobu

100 ml smetany ke šlehání

Postup přípravy

1

Bílky oddělíme od žloutků. Čokoládu rozlámeme na menší kousky a rozpustíme ji ve vodní lázni. Rozpuštěnou čokoládu odstavíme, necháme ji trochu zchladit. Do čokolády vmícháme 4 žloutky.

2

Z bílků vyšleháme pevný tuhý sníh a jakmile je téměř hotový, nasypeme do něj moučkový i krupicový cukr a znovu šleháme, dokud nebude sníh opravdu tuhý.

3

Po lžičkách opatrně vmícháme sníh do směsi čokolády a žloutků. Důležité je postupovat opatrně, aby pěna zůstala nadýchaná.

4

Hotovou pěnu dáme do připravených skleniček a uložíme do lednice na 4 hodiny.

5

Ze smetany vyšleháme šlehačku a ozdobíme s ní hotovou čokoládovou pěnu. Můžeme podávat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8