Recepty Dezerty Povidlový kynutý knedlík s vanilkovou omáčkou

Ingredience

Kynuté těsto:

500 gramů hrubé mouky

270 mililitrů mléka

1 vejce

1 špetka soli

1 lžíce cukru

20 gramů droždí

Náplň:

500 gramů povidla (švestková)

Vanilková omáčka:

750 mililitrů mléka

1 vanilkový puding v prášku

moučkový cukr (dle chuti)

2 lžíce rumu

Postup přípravy

1

Zaděláme si kvásek. Vzešlý kvásek smícháme s ostatními surovinami na těsto a pořádně prohněteme. Necháme nakynout. Nakynuté těsto rozdělíme na 16 kousků, které zploštíme. Na každý kousek dáme lžíci povidel. Zabalíme, zakulatíme a necháme dalších asi 15 minut kynout na vále. Potom uvaříme v páře. Připravíme si omáčku. Mléko zahřejeme v kastrolu. V části mléka rozmícháme pudinkový prášek, cukr, rum. Vlijeme k ostatnímu horkému mléku a za stálého míchání povaříme asi minutu. Každý uvařený knedlík dáme do středu talíře, okolo oblijeme vanilkovou omáčku a nahoru zasypeme pomletým mákem smíchaným s moučkovým cukrem. Kdo chce může knedlík ještě přelít rozpuštěným máslem. Nemá chybu. Přejeme dobrou chuť všem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8