Recepty Polévky Račí polévka s estragonovým svítkem

Ingredience

Použité suroviny na polévku
250 g raka
4 l vody
5 cl koňaku
5 cl portského vína bílého
150 g mrkve
150 g řapíkatého celeru
150 g cibule
3 snítky čerstvé petrželky (nať)
3 snítky čerstvého tymiánu
200 g rajčat
2 dcl smetany ke šlehání (čerstvá)
50 g másla
½ dcl řepkového oleje
2 plátky toustového chleba (střídka)
sůl
Použité suroviny na svítek
6 plátků toustového chleba (střídka)
1 vejce
4 lžíce mléka
1 citron
2 snítky estragonu
sůl
mletý černý pepř

Popis

Jak už hajný Horyna malému Pavlíkovi vysvětloval, tak raci jsou v přírodě chránění, a proto je lze koupit formované ze Španělska jako živé, mražené, či konzervované.Nejrychlejší způsob, jak raka zbavit života, je otočením prostřední ocasní ploutve a následně ploutev oddělit od těla i s míchou.

Postup přípravy

1

Postup přípravy svítku: 1.Střídku z toustového chleba nakrájíme do misky na malé kostky a zvlhčíme mlékem. 2.Přidáme jemně nastrouhanou žlutou citronovou kůru, sekané lístky estragonu, vaječný žloutek a osolíme. 3.Všechno zlehka rukou promícháme. 4.Z vaječných bílků ušleháme tuhý sníh a zlehka vpravíme do těsta. 5.Pečeme v asi 2 cm vysoké zapékací misce zhruba 12 minut na 160 °C. 6.Do polévky vkládáme jednu větší nebo povícero malých kostiček.

2

Postup přípravy polévky: 1.V hrnci zahřejeme olej a na něm zvolna opečeme na plátky krájenou mrkev a celer. 2.Když začne zlátnout, přidáme plátky cibule a svazek petrželové nati a tymiánu. 3.Když začne zlátnout i cibule, přidáme pokrájená rajčata a dusíme, než nám začne vystupovat tuk a základ se začne opět opékat. 4.Přilijeme koňak, orestujeme, zalijeme vodou, osolíme a zvolna vaříme asi 30 minut. 5.Vložíme zabité raky a povaříme 1–2 minuty. Raky vylovíme a z klepet a ocásku vyndáme maso. 6.Krunýře vrátíme do polévky a vaříme pomalu několik hodin, než se množství zredukuje zhruba na ¼. 7.Vycedíme pevnou složku, přidáme roztrhanou střídku z toustového chleba, čerstvou smetanu, portské víno a dosolíme. 8.Minutku provaříme a rozmixujeme s na kostičky krájeným máslem. 9.Podáváme s račím masem a estragonovým svítkem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 25. 11. od 8:00 do 1. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/39_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8