Recepty Dezerty Pečené Řezy s vaječným likérem

Ingredience

Piškot
5 vajec
3 lžíce moučkového cukru
2 lžíce slunečnicového oleje
2 lžíce vody (horké)
5 lžic polohrubé mouky
2 lžíce kakaa
½ prášku do pečiva
malinová marmeláda (na potření)
Krém
750 ml mléka
3 vanilkové pudingy
200 ml vaječného likéru
250 g másla
3 lžíce moučkového cukru
Pařížská šlehačka
2 balení rostlinné šlehačky
1 lžíce krystalového cukru
2 lžíce kakaa

Postup přípravy

1

Žloutky nejprve vyšleháme s cukrem, přidáme horkou vodu, olej, promícháme, lehce vmícháme ušlehaný sníh z bílků a nakonec a přes sítko mouku, kakao a prášek do pečiva. Piškot upečeme na normálním plechu (30x40cm). Po zchladnutí potřeme marmeládou (zabrání vsakování vlhkosti do piškotu shora).

2

Připravíme krém. Z mléka a pudink. prášku uvaříme pudink, do horkého vmícháme vaječný koňak a promícháme (cukr do pudinku není potřeba, koňak je sladký). Necháme vychladnout. Mezitím rozšleháme máslo s cukrem a po částech přidáváme vychladlý pudink a šleháme krém doběla.

3

Krém naneseme na piškot potřený marmeládou a nakonec navrstvíme ušlehanou šlehačku s cukrem a kakaem. Následně ozdobíme dle fantazie.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8