Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Tradiční česká koprovka s vajíčkem

Ingredience

500 ml mléka

400 ml smetany na vaření

svazek kopru

400 ml hovězího vývaru

5 lžic cukru

1 lžíce octu

100 g másla

3 vrchovaté lžíce hladké mouky

4 vajíčka

sůl

Příloha

600 g brambor

sůl

Postup přípravy

1

Ve vroucí vodě uvaříme vajíčka na hniličku, tedy stačí vařit 5 minut. Hotové vajíčko necháme vychladnout. Do hrnce nalijeme hovězí vývar a přivedeme ho k varu.

2

Kopr otrháme a nakrájíme na drobno. V hrnci rozpustíme máslo a zasypeme ho moukou, důkladně mícháme, abychom získali hladkou jíšku. Krátce orestujeme a postupně za stálého míchání naléváme vývar.

3

Do vývaru nalijeme mléko a omáčku necháme vařit deset minut, aby se zahustila. Po deseti minutách omáčku ochutíme solí, čerstvě nasekaným koprem a vaříme dalších deset minut.

4

Mezitím si uvaříme přílohu. Brambory oloupeme, nakrájíme a dáme vařit do osolené vody. Vaříme do měkka.

5

Po deseti minutách přidáme do omáčky ocet, cukr, smetanu a vše zamícháme. Jakmile se omáčka zahustí, odstavíme ji z plotny. Podle potřeby můžeme omáčku ještě dochutit.

6

Uvařené brambory zcedíme, vajíčko oloupeme a rozpůlíme. Na talíř nalijeme koprovou omáčku a podáváme s bramborami i vajíčkem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Nejnovější nabídky

1 / 3