Recepty Hlavní jídla S masem Velikonoční krůtí roláda

Ingredience

650 g krůtích prsou
120 g anglické slaniny
100 g vepřové šunky
1 pórek
2 dcl bílého vína
1 lžíce plnotučné hořčice
3 lžíce mraženého zeleného hrášku
1 hrst pažitky
sůl
mletý černý pepř

Popis

TIP: Pro ozvláštnění můžeme ozdobit granátovým jablíčkem.

Postup přípravy

1

Předehřejeme si troubu na 200 °C.Připravíme si tenké plátky krůtích prsou, které rozklepeme a podle chuti osolíme a opepříme. Následně potřeme hořčicí.

2

Na pánvi orestujeme najemno nakrájený pórek společně s anglickou slaninou. Přidáme hrášek a směs jemně okořeníme.

3

Na připravené plátky masa rovnoměrně rozprostřeme šunku, doprostřed poklademe směsí z pánve a pečlivě zamotáme. Stáhneme nití a jemně osolíme. Na pánvi pak roládu na prudkém ohni zatáhneme.

4

Roládu vložíme do pekáče a přiklopíme, zalijeme bílým vínem a pečeme při 170 °C zhruba hodinu. Průběžně podléváme, můžeme přilévat i vodu. Na posledních 10 minut pečeme odkryté a poléváme vypečenou šťávou. Podáváme s bramborem či rýží.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8