Děti Předškolák Dětská oslava: Nezapomenutelná party pro předškoláka

Přátelé, dobrá zábava a usměvavé tvářičky jsou základem každé úspěšné party. Existují však detaily, které dětský mejdan ještě vylepší. Je čas zaplnit stoly, pustit vhodnou hudbu a vrhnout se do víru zábavy!

Něco na zub

Žádná party se neobejde bez lahodných drobností k snědku, které jsou stále k dispozici účastníkům znaveným zábavou. Nejlépe se osvědčila jídla, která se snadno podávají v malých porcích a dají se sníst na jeden zátah. Vyhnete se zbytečným skvrnám i nutnosti vyčlenit místo určené k jídlu.

Skvělým nápadem je také různorodé menu. Doporučujeme jídelníček o tomto složení:

- minipizzy – jejich příprava nezabere příliš času a mezi dětmi určitě vyvolají rozruch,

- ovocné želé – můžete do něj potopit kousky čerstvého ovoce,

- misky plné kousků ovoce – výborně se hodí jako chuťovka k okamžité konzumaci.

V části Dětská jídla najdete spoustu receptů pro takové akce. A určitě zkuste recept na zmrzlinový dort, který malého oslavence i jeho hosty nadchne.

Hry

Zásada, že lepší je vybočit ze zaběhnutých kolejí, dokonale platí i pro hry. Naplánujte dětem zajímavé úkoly a ať se neomezují na hry na počítači. Máte zahradu? Zorganizujte pátrání po skrytém pokladu. Nemějte strach, pokud doma nemáte dostatek místa. Děti neodmítnou účast v soutěži o nejlepší obrázek ani hru se slůvky. Nezapomeňte však hru předem dobře připravit a přizpůsobit téma zájmům dětí.

Raději vybírejte hry, při kterých je možné děti ohlídat. Musí být atraktivní, ale především bezpečné pro děti. Možná budete jedinou osobou, která na oslavě hlídá, proto se vyhněte úkolům, kdy byste museli každého účastníka sledovat odděleně.

Hudba

Připravený seznam písniček zajistí dobrou zábavu před zahájením party. Poproste své dítě o pomoc, ať vám řekne, jaké písničky má rádo a co by chtělo na své oslavě poslouchat. Bude to skvělá příležitost poznat záliby vašeho dítěte a probudit u něj zájem o  hudbu.

Výzdoba

Tematické akce mají vždy úspěch. Pokud se rozhodnete uspořádat pirátské narozeniny, pamatujte, že výzdoba bytu tomu musí odpovídat. Umělý papoušek na rameni ještě nikomu neuškodil! Samozřejmě se nemusíte omezovat na jediné téma, ale nezapomeňte na dekorace, jako jsou heliové balónky nebo papírové řetězy. Atmosféru dobré zábavy pocítí každý, kdo nahlédne k vám domů.

Pozvánky

Již jsme připravili menu, hry, hudební atmosféru a dekorace. Je čas pozvat hosty! Navrhněte pozvánky se svým dítětem. Můžete ručně vytvořit vzor, naskenovat jej a vytisknout ve více kusech, vytvořit pozvánku na počítači nebo je nakreslit.

Vzhledem k tomu, že ručně vyrobené pozvánky jsou častou volbou, je čas, abyste si vy něco zopakovali a předškolák se naopak něco naučil. Kdo, koho, kdy, kam a u jaké příležitosti zve? Odpovědi na tyto otázky vám umožní pozvánku správně upravit. Pokud si uvědomíte, že vaši milí hosté potřebují nějakou pobídku, můžete ji umístit do pozvánky, třeba program narozeninové oslavy, ale potom nebude čím děti překvapit…

Když budete hovořit s rodiči účastníků oslavy, je třeba jim sdělit předpokládaný čas trvání, abyste nemuseli uspávat celou bandu.

Přejeme vám dobrou zábavu!

Vytisknout stránku
Sdílet článek