Zdravý životní styl Moderní a fit strava Domácí zmrzlina za pár minut? Okamžitě!

Domácí zmrzlina vs. zmrzlina z obchodu

Většina lidí je náročná a požaduje, aby zmrzlina byla co nejslanější nebo co nejsladší. Je ale důležité se dívat i na vlastní zdraví. Oproti běžně prodávaným zmrzlinám je ta domácí mnohem zdravější, neobsahuje tolik přidaných konzervantů a zdraví škodlivých látek. Prodávané zmrzliny jsou zase většinou více ochucené a hlavně jsou ihned k dostání.

Jak na zmrzlinu ve velkém

Ručně dělané zmrzliny byly před nástupem mrazáků považovány za luxusní zboží. Než se do nádoby na zmrzlinu daly suroviny, bylo potřeba ji správně vychladit a naplnit ledem. Ve velkém se začaly zmrzliny prodávat v období kolem roku 1920, a to díky vzniku mrazicích boxů, což zapříčinilo masovou produkci této pochutiny. Základ každé domácí zmrzliny spočíval v kvalitním mléku a smetaně. Nyní jsou tyto suroviny u zmrzlin poměrně vzácné. Najdeme v nich spíše tuky, mléčný prášek, barviva, guarovou gumu a stabilizátory.

Sorbet, nebo klasická zmrzlina?

Máte raději klasickou zmrzlinu, nebo spíše ovocný sorbet? Sorbet vzniká tak, že se smíchá led s cukrem nebo medem a rozdrceným ovocem. Dospělí si mohou dokonce užít vylepšení vínem nebo jiným alkoholem. Sorbet by měl obsahovat alespoň 25 % ovoce. Název jako takový pochází z arabského slova „scarlet“, což znamená osvěžující nápoj. První sorbety vytvořili Arabové smícháním sněhového cukru a citronové šťávy. A co zmrzlina? Mražená pochoutka vyrobená ze smetany, mléka, cukru a vajec a ochucená vanilkou, kakaem či různým ovocem. Udělejte si krémovou melounovou zmrzlinu doma.

Domácí zmrzlina za pár minut? Okamžitě!
Jaká sladidla jsou vhodná

Takže co jiného kromě cukru lze použít? Například med, javorový sirup, sirup z agáve, březový cukr, kokosový cukr – vyzkoušejte klidně všechny. Slaďte tak, jak to máte rádi. Ale samozřejmě platí, že čím méně, tím lépe pro vaše tělo. Pamatujte na to, že samotné ovoce je sladké, a pokud chcete, aby vás domácí zmrzlina osvěžila, mělo by to stačit. O dalších sladidlech a tipech si přečtěte článek, jak sladit zdravěji.

Ideální páreček – nejlepší kombinace příchutí domácích zmrzlin

Nejoblíbenější kombinací je například ovoce s jogurtem. Vyzkoušejte ale i tyto:

Víte, že…

… se kokosové produkty jako olej, mléko, mouka a voda používají každý na něco jiného? Pomáhají shodit kilogramy, mají ozdravné účinky a úžasnou chuť. Zjistěte více zajímavostí o účincích kokosu.

TIPY

Léto a zmrzlina, to je ideální kombinace. Vyzkoušejte domácí zmrzlinu se švestkami, kterou si naprosto zamilujete.

Mají vaše děti rády zmrzlinu? Nedoporučujeme ji nikomu mladšímu než 1 rok.

Zmrzlina osvěží chuťové pohárky a zchladí během horkého počasí. Najdeme ji téměř na každém rohu, ale její chuť se vyvíjela po dlouhou dobu. A schválně – kolikrát si líznete ze zmrzliny, než ji celou sníte?

Vytisknout stránku
Sdílet článek