Děti Batole Jak vybrat odrážedlo či koloběžku? Dítě napoví!

Aby vašeho prcka procházky a výlety bavily o něco více, vyberte mu "dopravní prostředky" vhodné pro jeho věk. Pohyb na čerstvém vzduchu si oblíbí ještě více. Navíc si rozvíjí hrubou motoriku, stabilitu, zapojuje svaly celého těla a získává kladný vztah ke sportu.

Pro nejmenší odrážedlo

Odrážedla jsou vhodná pro děti od 1 roku. Na začátku jim slouží i jako opora na postavení a první kroky. Dítě se postupně naučí odrážedlo tlačit před sebou, zkoumá zvuky, které vydává a jeho úložné prostory. Po prvotním seznámení se s "dopravním prostředkem" dítě bez problémů na odrážedlo vysedne a je schopné se nožičkami odrážet. Pro usnadnění slouží u vybraných typů rukojeť, díky níž může rodič dítě na odrážedle tlačit. Při výběru odrážedla sledujte, zda jsou nohy dítěte na zemi celým chodidlem. Kolena by neměla trčet do boků.

Do tří let tříkolka

Ulice můžete brázdit na tříkolce, která je pro děti hravější a nápaditější formou než sezení v kočárku. Dětská tříkolka naučí děti lepší koordinaci pohybu rukou i nohou při zatáčení. Oblíbené jsou tříkolky s vodicí tyčí, díky které můžete dítě korigovat. Když vyroste zda pochopí princip šlapání, tyč jednoduše složíte. Tříkolky jsou vybaveny bezpečnostním pásem, často stříškou a výhodou je, že sedadlo a jiné části se dají nastavovat podle věku dítěte. Kovové tříkolky jsou sice těžší, vydrží však i drsnější zacházení. Plastové jsou lehké a odolávají povětrnostním vlivům. Tříkolky jsou vhodné pro děti od 9 do 36 měsíců. Dítě by mělo dobře dosáhnout na řídítka a zároveň nohama na zem, resp. na pedály.

Po tříkolce koloběžka

Pokud si už vaše dítě "potykalo" se stabilitou, do hry vstupují koloběžky. Vybrat si můžete ze stabilnějších trojkolových nebo dvoukolových. Koloběžky pro děti mají většinou lehkou kovovou konstrukci kombinovanou s kvalitním plastem, silikonovými kolečky a nastavitelnými řídítky. Koloběžky, které se dají složit, nezaberou mnoho místa a můžete ji mít stále s sebou. Při výběru se zaměřte na to, zda jsou nášlapná část a řídítka protiskluzová. Vhodné jsou pro děti od 2,5 roku.

První dětské kolo

Výběr prvního kola není vůbec jednoduchá záležitost. Přečtěte si, na co všechno byste měli myslet při jeho výběru.

Myslete na bezpečnost

Na bezpečnost dítěte myslete vždy, i když jdete ven pouze na chvilku. Povinnou výbavou jsou pevné boty, přilba a ani chrániče nejsou k zahození. Jakýkoliv pád bude méně bolestivý a dítě neztratí motivaci.

Vytisknout stránku
Sdílet článek