Děti Batole Koupel vašeho batolete

Koupele by měly být příjemnou součástí rutiny ukládání batolete ke spánku: jsou skvělou příležitostí pro uvolněnou, šplouchavou zábavu. Je to rovněž ten nejlepší čas pro rodiče se po dni znovu věnovat svému maličkému, a naznačit tak, že se den chýlí ke konci. Avšak u některých batolat se koupání může tak trochu změnit v bitevní pole.

Vyzkoušejte tyto zábavné nápady, abyste z koupání vytěžili co nejvíce a překonali případné problémy, aby se z koupele opět stala šplouchavá legrace.

Koupelnové legrácky a hry

Staňte se piráty

Naplňte vanu spoustou pěny a pod vodou ukryjte „poklad“... ideální jsou vodotěsné hračky, autíčka a panenky. Nechte batole, aby rukama zkoumalo dno a vylovilo skrytý poklad!

Muzicírujte

V bytě najděte vodotěsné věci, které vydávají zvuky, jako dřevěné lžíce, hrnce a mísy. Ukažte dítěti, jak jednotlivé „nástroje“ vyluzují rozličné zvuky, načež je povzbuzujte, aby udělalo stejný zvuk, „šplouch-šplouch“ nebo „bum-bum“.

Rybařte

Do vody vložte vybrané hračky, pak svému dítěti předejte plastový podběrák a vyzvěte je, aby hračky vylovilo a vkládalo je do plastové mísy, kterou můžete položit vedle vaničky.

Potopí se, nebo popluje?

Připravte si v koupelně množství koupacích hraček, plastového kuchyňského náčiní, nádob, houbiček a míčků, pak jednu po druhé batoleti podávejte a tažte se, „Myslíš si, že se potopí, nebo popluje?“ Mohou to vyzkoušet a přesvědčit se! Toto je zábavný způsob, jak dítě naučit rozlišovat mezi těžkými a lehkými předměty – aniž by si to vůbec uvědomovalo!

Překvapení z ledových kostek

Vezměte pár malých plastových zvířátek a každé z nich umístěte do jedné přihrádky formy na led nebo do malého mrazuvzdorného kalíšku. Přes noc je nechte zamrznout do ledu. Ledové kostky ponořte do teplé koupele a nechte batole, aby sledovalo, jak se z nich klubou zvířátka!

Kadeřnictví

U batolat je běžné, že nemají ráda mytí vlasů. Proměňte rituál koupele v zábavnou hru tím, že z vlasů dítěte pomocí šampónu vytvarujete parohy, roh jednorožce nebo účes „na pankáče“ a pak je nechte, aby si výsledek prohlédlo v zrcadle!

Zajištění bezpečnosti koupele

  • Zkontrolujte, že je voda teplá, nikdy horká, a koupelovou vodu vždy důkladně promíchejte. Ideální teplota je v rozpětí 35-37 °C.
  • Nikdy dítě do vany nepokládejte, dokud se voda napouští.

Batole nikdy ve vaně neponechávejte bez dozoru, byť jen na okamžik. Nepodlehněte pokušení vyběhnout zvednout telefon nebo někomu otevřít.

Vytisknout stránku
Sdílet článek