Tyto webové stránky již nejsou optimalizovány pro Mozilla 5.0.
Obsah webových stránek se nemusí zobrazovat správně nebo mohou být omezeny některé funkce.
Nejlepšího zážitku dosáhnete, když použijete jeden z následujících prohlížečů:
V honbě za štíhlou postavou se občas až moc soustředíme na to magické číslo, které se ukáže na váze. Pokud na ni s nadějí stoupáte každý den a ta potvora skáču nahoru a dolů, umí to pořádně pokazit náladu. Neberete argumenty odborníků o tom, že číslo není všechno a že je rozdíl mezi tukem a svalem? Potřebujete jednoduše vidět, jak se číslo snižuje? Když se vám podaří dodržet vyvážený jídelníček, pravidelně cvičit a kvalitně relaxovat, uvidíte, že vás číslo na váze potěší.
Zásady správného vážení se
* Ověřte si přesnost váhy. Položte na ni kilo soli, cukru nebo mouky a ověřte si, jestli skutečně ukazuje jedno kilo.
* Važte se ve stejný čas. Ideálně po probuzení, na lačno a po ranní návštěvě toalety. Vyhněte se překvapení v podobě vyššího čísla ze zadržených tekutin.
* Svlékněte se. Oblečení vám může přidat i půl kila.
* Používejte tu stejnou váhu. Cizí váha může být milosrdnější, nebo nelítostnější a vás to jen zbytečně rozhodí. Navíc nebudete vědět, kolik opravdu vážíte.
* Během menstruace vážení raději vynechte. Už pár dní před ní tělo zadržuje o mnoho víc tekutin, a tak by bylo výsledné číslo vážení nepřesné.
* Po tréninku to nezkoušejte. Pro intenzivní pocení se totiž během cvičení ztrácejí tekutiny. Výsledné číslo by bylo nižší, ale následující ráno by opět poskočilo směrem nahoru.
* Není nezbytné, abyste se vážili každý den. Postačí dva- či třikrát do týdne.
Váha je jen orientační číslo
Pamatujte, že váha napoví, kolik vážíte, ale nevypovídá o vašem zdraví. Pokud toužíte po štíhlém těle, mějte na paměti i další parametry, které ji doplňují. Není důležité mít ideální váhu, ale mít váhu v souladu se zdravotním stavem. Pokud chcete hubnout a neriskovat zdraví, poraďte se se specialistou – s lékařem nebo výživovým poradcem.