Zdravý životní styl Fitness Sport na podzim: Zlepšete si náladu a spalte kalorie

Léto je sice to nejlepší období pro venkovní sporty, ale s příchodem podzimu a nevlídného počasí nemusíte radost ze sportu pověsit na hřebík. Existuje mnoho možností, jak si udržet fyzičku v teple domova i venku mezi spadaným listím. Vyberte si vhodný sport pro vás a zjistěte, kolik spálíte kalorií za jednu hodinu pohybu.

1. Běh
Posilte kardiovaskulární systém a vyrazte do parku či lesa si zaběhat. Pokud budete běhat na tvrdém povrchu, vaše klouby budou vystaveny větší zátěži. Pořiďte si také kvalitní boty, které pomohou utlumit nárazy a tak i šetřit klouby. Jestliže s běháním začínáte, střídejte rychlou chůzi s během. Pokud poběžíte hodinu průměrnou rychlostí 8 km/h, spálí vaše tělo 720 kalorií.

Při oblékání začněte funkční sportovní podprsenkou. Na sebe si oblečte například funkční termo triko, vestu či bundu a pohodlné dlouhé legíny. V chladnějším počasí si nezapomeňte chránit krk šátkem. Neopomíjejte ani hlavu, ze které uniká nejvíce tepla. Pořiďte si funkční šátek, širokou čelenku nebo tenkou běžeckou čepici. Aby vám podrážka bot v mokru neklouzala, měla by obsahovat pryž.

Připravit, pozor… Začínáme běhat a spalovat

2. Kolo
Posilujte svaly spodní poloviny těla a vyrazte na kolo. S kolem se můžete vydat na delší výlety než při běhání, takže spálíte celkově i více kalorií. Za hodinu šlapání na kole se zbavíte 680 kalorií. Pokud to s cyklistikou nehodláte přehánět a nebudete jezdit víc jak 4x týdně, nemusíte s obávat zvětšení svalů na stehnech – budou jen pevnější.

S oblečením je to stejné jako u běhání. Volte ho přiměřeně počasí a vždy si chraňte hlavu přilbou a krk šátkem nebo nákrčníkem.

Hubněte při cyklistice: 5 zásad, aby šla kila dolů

3. Chůze
Jestliže neholdujete běhu ani cyklistice, zkuste vyrazit jen tak na výlet nebo procházku. Můžete s sebou vzít psa nebo se chopit holí na nordic walking, ale můžete vyrazit jen tak. Chůze v členitém terénu pomáhá posilovat kardiovaskulární systém, nervový systém a posiluje pohybový aparát a klouby nejsou tolik zatěžovány jako při běhu. Při rychlém tempu chůze spálíte až 600 kalorií, při tom pomalejším kolem 400 kalorií.

Pes, nejlepší přítel pro sport

Sport na podzim: Zlepšete si náladu a spalte kalorie

4. Plavání
Skvělým sportem do podzimního počasí je plavání. Zajděte do bazénu a protáhněte všechny svaly v těle. Zároveň je plavání i lymfatickou masáží, zlepší proudění krve a působí proti celulitidě. Za hodinu této činnosti spálíte 545 kalorií.

Po plavání si nezapomeňte dobře usušit vlasy a případně i nasadit čepici, abyste v chladnějším počasí nenastydli.

Zanedbávat lymfatický systém se nevyplácí

5. Kolečkové brusle
Pro zpevnění hýždí a svalů na stehnech je výbornou volbou jízda na in-linech. Tento sport zvládne každý, stačí si pořídit padnoucí brusle. Vyberte si trasu bez velkých zatáček a bez prudkého stoupání či klesání. Kalorií při hodinovém bruslení spálíte podobně jako při běhání, tedy kolem 600. Výhodou bruslení je také to, že tolik nezatěžuje klouby.

Oblékněte se opět podobně jako na běh či jízdu na kole. Ke sportovnímu oblečení nezapomeňte přidat helmu a chrániče na dlaně, lokty a kolena.

6. Cvičení doma nebo v posilovně
Pokud se vám nechce za sportem ven do studeného počasí a ani do vody, přihlaste se třeba na skupinové cvičení a vyzkoušejte zumbu, TRX, jumping nebo jógu. A jestli nemáte ani rádi skupinová cvičení, zůstaňte klidně doma a cvičte podle videí na internetu nebo podle aplikací, kterých je dnes ke stažení již mnoho.

Nebuďte líní a dopřejte svému tělu trochu pohybu a dávku endorfinů! Nenechte se tak otrávit sychravým počasím, zvedněte si náladu a udělejte něco  pro svou kondici.

5 nejlepších cvičení pro tělo i mysl. Začněte s jógou nebo zumbou

Zdroj: prozeny.cz, kaloricke-tabulky.cz, mevyo.com

Vytisknout stránku
Sdílet článek