Děti Novorozenec V čem je ukryté tajemství dokonalého dětského pokoje?

Pokud máte doma takovou postýlku, která má už něco za sebou, raději ji už nepoužívejte. Míra bezpečnosti dětských postýlek se v uplynulých letech hodně zlepšila a jelikož děťátko zde bude ponecháváno převážně samotné, je velmi důležité zvolit bezpečnou a odolnou dětskou postýlku.

Dětská matrace musí dokonale zapadat do rámu, protože je nutné zamezit tomu, aby se děťátko dostalo do pasti mezi matrací a rámem postýlky. Také dětská přikrývka musí ohledně velikosti dokonale ladit s matrací, aby zůstala na svém místě, kdyby děťátko tahalo za okraje. Opatřete si hned několik dětských přikrývek nebo prostěradel, protože se budou často opotřebovávat a je dobré mít vždy po ruce další kousek na výměnu. Nepoužívejte ložní prádlo pro dospělé, protože by se mohlo snadno uvolnit a děťátko by se mohlo do přikrývky zamotat, a jen těžko by se dostávalo ven. Z postýlky odstraňte všechny polštářky a přikrývky, protože představují pro děťátko nebezpečí, pokud je v postýlce ponecháváno samotné.

Přebalovací pult
Přebalovací pult je velmi důležitý, protože na něj můžete ukládat všechny pomůcky potřebné k přebalování. Nezáleží na tom, zda na komodu položíte jen obyčejnou přebalovací desku nebo si koupíte kompletní přebalovací pult. Pokud zvolíte přebalovací pult, vybírejte podle toho, zda tento kus nábytku využijete i později, až děťátko povyroste. Můžete jej například využít jako skříňku na hračky. Pokud však nemáte žádný nápad, pak se pořízení nového přebalovacího pultu až tak nevyplatí, postačí jen obyčejná deska. V takovém případě je však důležité, aby její rozměry odpovídaly velikosti nábytku, na kterém bude položená, nesmí být příliš velká a musí být dokonale stabilní.

Houpací křeslo
Tento kousek nábytku je skvělou volbou do dětského pokoje, protože v křesle můžete pohodlně kojit, uspávat a chovat děťátko. Je však důležité, aby křeslo bylo opravdu pohodlné jak pro vás, tak pro miminko a aby bylo ze snadno udržovatelného materiálu, protože je bude pravděpodobně nutné často čistit. Houpací křeslo je skutečně doporučované, protože pomáhá děťátko uspávat. Je však důležité křeslo umístit tak, abyste všechny potřebné věci měli na dosah. Například vypínač, kdyby miminko usnulo, případně knížka, po které sáhnete, kdybyste náhodou neusnuli společně s děťátkem.

Věnujte pozornost tomu, aby na podlaze byla dostatečně měkká krytina, po které se může dítě později pohybovat, až bude větší a pustí se na objevnou cestu formou lezení a prvních krůčků.

Vytisknout stránku
Sdílet článek