Recepty Dezerty Nepečené Domácí čokoládová zmrzlina

Ingredience

600 ml smetany ke šlehání

60 g kakaa

200 g krupicového cukru

2 tabulky hořké čokolády s 80% kakaa

špetka soli

250 ml plnotučného mléka

3 žloutky

Postup přípravy

1

Připravíme si hrnec, do kterého nalijeme smetanu a mléko. Za stálého míchání přivedeme k varu. Jakmile začne smetana vařit, hrnec odděláme z plotny a přidáme 150 g cukru, sůl, kakao a pečlivě zamícháme.

2

Do ještě horké smetany nalámeme kousky čokolády a mícháme dokud se čokoláda nerozpustí.

3

Žloutky rozšleháme ze zbytkem cukru. Čokoládovou směs dáme znovu na plotnu a za stálého míchání přivedeme varu. Chvilku před tím, něž začne směs vařit, přidáme žloutky s cukrem a rychle mícháme.

4

Směs odstavíme z plotny a rozmixujeme tyčovým mixérem. Nalijeme ji do plastové vaničky a dáme zmrazit.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8