Focaccia obložená rajčaty, bazalkou a mozzarellou bez lepku

Ingredience

500 g bezlepkové mouky + trochu na podsypání

1 lžíce soli

150 ml olivového oleje

4 dl vlažné vody

20 g droždí

1 mozzarella

cherry rajčátka

bazalka

Popis

TIP: Máte rádi olivy, tymián, rozmarýn, karamelizovanou cibulku či sušená rajčata? Přidejte tyto suroviny do foccacii! Bude o to lepší.

Postup přípravy

1

Ve vlažné vodě rozpustíme droždí. Poté přidáme postupně mouku a vymícháme hladké těsto. To necháme na teplém místě 45 minut kynout.

2

Poté těsto propracujeme a rozdělíme na dva bochánky. Ty přendáme na pomoučený plech a zalijeme je olivovým olejem. Necháme je opět chvíli kynout.

3

Bochánky posolíme a vytvoříme z nich placku. Focacciu pečeme v troubě rozpálené na 180 °C 20 minut.

4

Rajčata pokrájíme na kolečka, mozzarellu rozdrobíme rukama a z bazalky odtrháme lístky. Touto oblohou ozdobíme foccaciu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8