Recepty Dezerty Pečené Jablečný koláč bez lepku

Ingredience

400 g bezlepkové mouky
250 g másla
½ balíčku prášku do pečiva
150 g moučkového cukru
2 lžíce polotučného mléka
2 vejce
Náplň
1 kg jablek (strouhaných)
1 vanilkový cukr
krystalový cukr (podle chuti)
mletá skořice (podle chuti)

Postup přípravy

1

Do mísy prosejeme mouku, rozmícháme v ní máslo, přidáme prášek do pečiva a cukr a vše důkladně promícháme. Přidáme vejce, a pokud je těsto příliš tuhé, přidáme dvě lžíce mléka.

2

Těsto si rozdělíme na dvě poloviny, jeden díl vyválíme a přeneseme válečkem na plech vymazaný máslem a vysypaný moukou. Na těsto poklademe nastrouhaná jablka, posypeme vanilkovým a krystalovým cukrem a skořicí.

3

Poté jablečnou směs přiklopíme druhým dílem vyváleného těsta, které propícháme vidličkou a dáme péct do trouby vyhřáté na 200 °C dorůžova.

4

Když je koláč upečený, posypeme ho práškovým cukrem a pokrájíme. Doporučujeme ho podávat se zmrzlinou a se šlehačkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8