Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Salát z čerstvého špenátu s prosciutto-mozzarellovými kousky

Ingredience

70 g parmské šunky (prosciutto di parma)

100 g mozzarelly

hrst čerstvého špenátu

hrst rukoly

1/2 citrónu

extra panenský olivový olej

sůl

pepř

Popis

TIP: Vyzkoušejte i jiné druhy italských šunek! Skvěle chutná také prosciutto crudo.

Postup přípravy

1

Mozzarellu vyjmeme z nálevu a nakrájíme na hranolky. Všechny kousky obalíme v parmské šunce a rozpůlíme, aby vznikly malé jednohubky.

2

Do misky si připravíme šťávu z ½ citrónu, pomalu přiléváme asi 2 lžíce olivového oleje a zašleháváme, nakonec zálivku opepříme.

3

Na talíř servírujeme nejprve špenátové a rukolové lístky, zasolíme a přidáme kousky obalené mozzarelly. Vše zalijeme připravenou citronovo-olejovou zálivkou.

4

Salát podáváme jako předkrm, přílohu nebo hlavní chod.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8