Recepty Hlavní jídla S masem Španělské ptáčky na smetaně

Ingredience

Španlské ptáčky

4 plátek vepřové maso (z kýty)

100 g uzenina

2 kyselé okurky

3 cibule

mrkev

petržel

100 g anglická slanina

1 bobkový list

5 kuliček pepře

3 kuličky nového koření

sůl

pepř

hořčice

150 ml smetany

1 masox kostka

mouka (na zahuštění)

Kynuté knedlíky

300 g polohrubé mouky

100 g hrubé mouky

200 ml mléka (vlažného)

20 g droždí

½ lžičky soli

½ lžičky cukru

1 vejce

Postup přípravy

1

Plátky masa naklepeme, osolíme, opepříme a potřeme hořčicí. Na každý plátek položíme plátek anglické slaniny, půlku okurky, proužek uzeniny, proužek uvařeného vajíčka, mrkev, petržel a zabalíme závitek, který sepneme kovovou jehlou. Do kastrolu dáme trochu oleje na kterém ze všech stran opečeme závitky Pak podlejeme vodou, přidáme koření a masox a dusíme až je maso měkké. Závitky vyjmeme, omáčku přecedíme, zahustíme, ochutíme lžičkou hořčice a nakonec zjemníme smetanou. Necháme přejít varem a podáváme s kynutými knedlíky.

2

Knedlíky Suroviny zpracujeme v těsto, které necháme cca 1 hodinu vykynout. Pak z něj vytvoříme 2 šišky, které opět necháme vykynout. Vaříme v páře cca 25 min.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8